dhAnia
Dołączył: 19 Wrz 2019
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 10:46, 19 Mar 2020 Temat postu: #zostańwdomu -zadanie 7 |
|
|
Dzień dobry w czwartek! Witamy w tym pięknym dniu! 😄
To już tydzień zadań z Szóstką, zatem nadeszła pora na wyzwanie #7:
- Załoga Zuchów:
Dzielny Wilczku,
dziś czeka na Ciebie wyzwanie! Przez ostatnie dni w Twoim przepiśniku znalazło się kilka nowych potraw, dowiedziałeś się wiele o używanych w kuchni przyprawach oraz o zasadach zdrowego odżywiania. Dzisiejsze zadanie jest podsumowaniem tych ostatnich kilku dni. Zorganizuj wieczorem naradę rodzinną, podczas której zaplanujesz z rodzicami posiłki na kolejne dni. Zwróć uwagę na to, żeby były one zgodne z zasadami zdrowego żywienia! Zapisz ustalony plan posiłków na kolejne dni na kartce i zawieś go na lodówce. Pamiętaj, żeby pomóc rodzicom w przygotowywaniu tych posiłków!
Dla Rodziców: Klikając w link, zobaczą państwo artykuł o planowaniu posiłków. Jest tam również możliwość wydrukowania planera posiłków, który mogą Państwo wypełnić z zuchami. Może dzieci zaczną na stałe pomagać w kuchni i w przyszłości (i to całkiem niedalekiej) to one zrobią dla Państwa śniadanie?
[link widoczny dla zalogowanych]
- Załoga Jungów:
Drogie jungi!
Dziś zaczniemy realizować sprawność młodego europejczyka. Waszą misją specjalną jest wyszukanie informacji w internecie na temat tego, kim był Robert Schuman oraz czym jest Unia Europejska. Możecie także wczuć się w prawdziwych geografów i przygotować mapkę Polski z zaznaczonymi sąsiadami naszego kraju. Powodzenia! ❤
- Załoga Harcerzy Starszych:
HS-i!
Dzisiejszy punkt prawa harcerskiego brzmi: harcerz jest karny i posłuszny rodzicom i wszystkim swoim przełożonym.
Więc zastanówmy się teraz jak się do tego prawa stosujemy.
.
.
.
Średnio, prawda? I jeszcze jak w czasie zbiórek raczej jesteśmy posłuszni przełożonym, kadrze, wykonujemy polecenia niemalże natychmiastowo, to jak to wygląda w domu? Ile razy zdarzyło ci się odpowiedzieć rodzicom “Taak, zaraz to zrobię” albo “Tak, pamiętam o tym, daj mi chwilę”, a później zapomnieć wynieść śmieci, nie powyciągać ze zmywarki albo nie wyjść z psem?
Zdarza się to niemal każdemu i to nie zawsze oznacza, że dana osoba jest po prostu leniem. Może jest prokrastynantem. A co to znaczy? To najlepiej wytłumaczy wam Dawid Myśliwiec z kanału Uwaga! Naukowy Bełkot
https://www.youtube.com/watch?v=PHVPdpBHUdw
Ale musicie ocenić sami czy w waszym przypadku to prokrastynacja czy lenistwo 😉
Jeśli prokrastynacja, tu macie kilka technik radzenia sobie z nią: https://www.youtube.com/watch?v=e3z7xOaUQsE
Waszym zadaniem na dzisiejszy dzień jest zrobienie sobie listy rzeczy, które musicie zrobić w najbliższym czasie (zadanie z matmy, o którym wiesz od tygodnia, projekt z angielskiego, posprzątanie pokoju czy telefon do babci) i sensowne rozplanowanie tego w czasie ❤
- Załoga Wędrownicza
Kochani Wędrownicy!
Przyszedł czas na kolejne wyzwanie! Tym razem będzie wiązało się ono z siłą rozumu. Jak zapewne wiecie, oznacza to wędrówkę po świecie wiedzy i rozwijanie różnych zainteresowań, ponieważ wędrownik jest ciekawy świata i chce o nim wiedzieć jak najwięcej. Proponujemy Wam, skupienie się na tej pierwszej części tzn. wędrówkę po świecie wiedzy. Znajdźcie książkę, czasopismo naukowe, literaturę faktu i przeczytajcie ją. Proste, prawda? Ale nasuwa się pytanie: jak wybrać dobrą książkę, żeby nie zanudziła Was “na śmierć”? Tutaj z pomocą przesyłamy Wam poniżej parę tytułów i krótki opis.
“Kod kapitalizmu. Jak „Gwiezdne Wojny”, Coca-Cola i Leo Messi kierują twoim życiem” Marcin Napiórkowski. W książce jest przeanalizowane i opisane jak kapitalizm i związane z nim “twory”, przesiąkają nasze codzienne życie. Autor w błyskotliwy sposób pokazuje nam, jak gigantyczna część naszej rzeczywistości, została wpisana w kapitalistyczne ramy np. o osobistych relacjach, mówimy językiem zarezerwowanym dla ekonomii. Jeśli lubicie ekonomiczne, socjologiczne czy nawet polityczne pogawędki to lektura dla Was. Uwaga! Jak wybierzecie tą pozycję to nie zraźcie się pierwszym rozdziałem, ponieważ autor na początku tłumaczy pojęcia zastosowane w książce itp, reszta rozdziałów, napisana jest językiem bardzo dynamicznym i wartkim.
[link widoczny dla zalogowanych]
Uwaga-książka anglojęzyczna. “Money” Harari Yuval Noach. Cieniutka książeczka, która opowiada o pieniądzach. W tej lekturze opisana jest historia pieniądza, skąd w ogóle się wziął? Jak ewoluował? Jak może być zredefiniowana nasza relacja z pieniędzmi, w obliczu postępującej automatyzacji i przemian systemowych? Książka pełna ciekawostek i napisana łatwym językiem.
[link widoczny dla zalogowanych]
“Babel” Gaston Dorrem. Książka dla wszystkich fanów językowych i nie tylko . Opisuje 20 największych języków świata, pokrótce skupiając się na kilku z nich. Mówi o tym, jak język kształtuje myśli, jak jest w stanie wyrazić naszą kulturę, ramy społeczne czy poglądy na rzeczywistość. Książka pokazuje, że język jest ogromnym elementem kultury i jak za jego pomocą, można opowiedzieć o różnych kulturach w różnych częściach świata.
[link widoczny dla zalogowanych]
“Na ratunek” Marcin Dorociński. Jest to seria wywiadów, które są poświęcone przyrodzie. Dorociński w roli reportera, odwiedza różne miejsca np. azyl dla jeży czy rezerwat ptaków i rozmawia z różnymi leśnikami, naukowcami, aktywizdami. W książce opisane są różne ciekawostki takie jak: jak rozpoznać, że jeż potrzebuje pomocy? Jak poznać zwierzęciu potrąconemu na drodze. Lekka, przyjemna lektura, którą gorąco polecam.
[link widoczny dla zalogowanych]
Czasopismo “Przekrój”. Jest to kwartalnik, w którym znajdziemy przeróżne tematy. I te o jakości życia, jodze, jak i artykuły podróżników czy naukowe. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jest to miła lektura na kilka dobrych dni. No i oczywiście nie mogę zapomnieć przepięknej oprawie i szacie graficznej tej gazety! Czasopismo te jest za równo przyjemne dla umysły jak i dla oka.
Kanał na youtube Kasi Gandor. Jak nie masz ochoty na lekturę, to gorąco zachęcam do zapoznania się z właśnie tą youtuberką. Kasia jest studentką biotechnologii i lubi koty 💙 , jej kanał na yt jest o tematyce popularnonaukowej i materiały przez nią wrzucane są bardzo współczesne, na “tu i teraz”. Polecam!
https://www.youtube.com/channel/UCUercAwR2To1Zx6GA6ZP2TQ
Książki oczywiście można, również pozyskać online (co polecam, zważając na obecną sytuację), a jak już wolicie wersja papierową to zawsze jest opcja kuriera do domu 😉
Oczywiście, opisane przez nas książki i źródła są tylko przykładowe i możecie wybrać jakąś inną pozycję. Podzielcie się waszymi wyborami w komentarzu, chętnie też zainspirujemy się waszymi wyborami! 😉
Miłej lektury i oglądania 💙
Widzimy się już jutro rano z następnymi wyzwaniami! 😎
Post został pochwalony 0 razy
|
|